Visa Application
Visa Claimed
Visa Unclaimed
Schengen Countries
Passport Information
Travel Insurance
Visa Period
   
Libya Vize Evrakları

 Libya

En az 6 ay geçerli pasaport.
Pasaportta İsrail vizesi bulunan kişilere Libya vize vermemektedir.
Arapça pasaport taşımayan yolcuların pasaportlarının son sayfasında bulunan kimlik bilgilerinin, Arapça tercümesinin bulunması (tercüme bizzat pasaportu veren kurumca ya da bu kurumun onayladığı yeminli resmi tercüman aracılığı ile kurumun kendi mührü basılarak yapılmalıdır) gerekmektedir. (Diplomatlar ve üst düzey ziyaretçiler hariç)
Havaalanından vize almak isteyen kişilerin davetiyelerinde havaalanında vize alınacaktır ibaresi bulunmalıdır aksi takdirde havaalanında vize verilmez.

 

 Ticari Vize

  1. Eksiksiz olarak doldurulmuş ve imzalanmış vize başvuru formu. (Evli olanlar için eşler ile ilgili bilgiler mutlaka doldurulmalıdır)
  2. 2 adet vesikalık fotoğraf.
  3. Şirketin antetli kağıdına dilekçe yazılmalıdır. Dilekçe şirketin imza sirkülerinde yetkili bir kişi tarafından imzalanmalı ve imza s www.ciprofloxacin500mgantibiotics.com/ ciprofloxacin 500mg ahibinin adı ve soyadı açıkça yazılmalıdır.
  4. Vize başvurusunu Libya´dan davet eden kurum yapmalıdır. Onayı İstanbul Konsolosluğu´na gelince vize başvurusu kabul edilmektedir.
  5. Şirketin imza sirküleri fotokopisi.
  6. Ticaret Sicil Gazetesi fotokopisi.
  7. Vergi levhası fotokopisi.
  8. Şirket faaliyet belgesi fotokopisi(İTO veya İSO). Faaliyet belgesi en fazla altı ay önce alınmış ve her altı ayda bir yenilenmiş olmalıdır.
  9. SSK işe giriş bildirgesi. (İnternetten çıktı olursa şirketin kaşesi ve imzalı olması gerekli.)

 

 İrtibat Adresleri

Konsolosluk