Visa Application
Visa Claimed
Visa Unclaimed
Schengen Countries
Passport Information
Travel Insurance
Visa Period
   
İtalya Vize Evrakları

İtalya

En az 6 ay geçerli pasaport.
İlk kez Schengen vizesi alacak yolcular için başvuruları acenta yapıyor ancak pasaportları almak için yolcunun mutlaka şahsen görüşmeye gitmesi gerekiyor.
Ortak Schengen vize sistemine dahildir.
Pasaportun imza kısmının mutlaka imzalanmış olması gerekmektedir. Konsolosluk pasaport sahibinin imzası bulunmayan pasaportlara vize vermemektedir.
Pasaport yeni ise ve ilk kez schengen vizesi alınacaksa, Emniyet Müdürlüğünden baska pasaport bulunmadığına dair protokol yazısı alınmalıdır.

 

 Ticari Vize

 1. Eksiksiz olarak doldurulmuş ve imzalanmış vize başvuru formu. (Evli olanlar için eşler ile ilgili bilgiler mutlaka doldurulmalıdır)
 2. 2 adet arka fonu beyaz vesikalık fotoğraf.
 3. Şirketin antetli kağıdına dilekçe yazılmalıdır. Dilekçe şirketin imza sirkülerinde yetkili bir kişi tarafından imzalanmalı ve imza sahibinin adı ve soyadı açıkça yazılmalıdır. www.ciprofloxacin500mgantibiotics.com/ ciprofloxacin 500mg i>
 4. Gidilecek ülkedeki şirketten antetli kağıda,kaşeli ve imzalı davetiye veya iş gezintisi ile ilgili bilgi içeren bir yazı alınmalıdır. (Antetli Kağıda, kaşeli ve imzalı)
 5. Davet eden firmanın Ticaret Sicil Gazetesi. Davet yazısını imzalayan kişinin mutlaka bu sicil gazetelerinde imzası bulunmalıdır ve kimlik fotokopisi gerekmektedir.
 6. Otelin antetli kağıdına kaşeli ve imzalı otel rezervasyonu detayları.
 7. Uçak bileti rezervasyonu.
 8. Yurtdışında geçerli minimum 30.000 Euro teminat limitli sağlık sigortası.(Sigorta poliçesinin fotokopisi yeterlidir.)
 9. Ticaret Sicil Gazetesi fotokopisi.
 10. Şirketin imza sirküleri fotokopisi.
 11. Şirket faaliyet belgesi Orjinali (İTO vey