Visa Application
Visa Claimed
Visa Unclaimed
Schengen Countries
Passport Information
Travel Insurance
Visa Period
   
Bulgaristan Vize Evrakları

Bulgaristan

En az 6 ay geçerli imzalı pasaport.
Seyahat eden yolcuların geçerli Bulgaristan vizesinin mutlaka geçerlilik süresi olan pasaportlarında bulunması gerekmektedir. (Süresi ya da vize sayfasının bitmesi nedeni ile yeni pasaport çıkartan yolcuların özellikle dikkat etmesini rica ederiz, eğer süresi biten pasaportlarında vize var ise yeni pasaportları içinde mutlaka yeni vize temin etmeleri gerekmektedir, eski pasaporttaki vizeyi yeni pasaporta aktarmıyorlar.)
Vize basvurusu yapılması için firmanın basvuruyu yapacak olan kişiye yetki yazısı vermesi gerekmektedir. (Yetki yazısının noterden hazırlatılması gerekmektedir.)

 

 Ticari Vize

 1. Eksiksiz olarak doldurulmuş ve imzalanmış vize başvuru formu. (Evli olanlar için eşler ile ilgili bilgiler mutlaka doldurulmalıdır)
 2. 2 adet biometrik fotoğraf
  * Mutlaka son 6 ay içerisinde çekilmiş olmalıdır.
  * 45x35mm ebadında olacak fotografın yüz kısmının yüksekliği resmin 70 ila 80´ini kapsamalıdır. (yüz yüksekliği 32 ila 36mm arasında olmalıdır. Kişinin yüz kısmı küçültülmeden başı (saç modeli dahil) tamamen görünür olmalıdır.
  * Yüze eşit ölçüde ışık yansıtılmalı, refleksiyon ve gölgeler olmamalıdır ve gözler kırmızı çıkmamalıdır.
  * Arka fon açık ve tek renkte, desensiz olmalıdır. (tercihen nötür gri tonda) Yüze ve saçlara iyi bir kontrast oluşturmalıdır. Açık renk saçlarda mümkünse orta tonda gri, koyu renk saçlarda açık gri arka fon olmalıdır. Resim üzerinde sadece kişinin kendisi görülmelidir.
  * Resim yüksek kaliteli kağıt üzerine basılmalı ve asgari 600 dpi´de çekilmelidir. (leke ve bükülmeler olmamalı). Resim üzerinde renkler nötür olmalı ve yüzün doğal renklerini yansıtmalıdır.