Visa Application
Visa Claimed
Visa Unclaimed
Schengen Countries
Passport Information
Travel Insurance
Visa Period
   
Belçika Vize Evrakları

Belçika

En az 6 ay geçerli imzalı pasaport.
Konsolosluk pin randevu sistemi ile çalışmaktadır.
Herhangi bir İş Bankası şubesinden servis ücreti yatırılarak ve ödemeden sonra verilen belgenin üzerindeki 16 rakamlı pin numarası ile 340 44 32 nolu telefon numarasından randevu alınabilecektir. ( Acenta aracılıgı ile yapılan basvurular için randevular acenta tarafından alınmaktadır)
Geçerli master ya da visa kartınız var ise pin kodu almadanda randevu servisini arayabilirsiniz. Bu durumda servis ücretinin hesabınızdan çekilmesi için görüşme başlangıcında randevu sistemi elemanı tarafından gerekli işlemler yapılacaktır
Schengen vize sistemine dahildir.
Istanbul Belcıka Başkonsoloslugu acenta başvurularını kabul etmektedir , ancak Ankara Belcıka Büyükelçiliği şahsi basvuru istemektedir.
Vize başvuru formu İngilizce olarak ve eş çocuk bilgileri dahil doldurulmalıdır.
Belçika vizelerinde pasaport imzalı olmalı.İmzasız pasaportlar işleme alınmamaktadır.
Şahsi başvurularda aşağıda belirtilmiş olan evraklardan farklı dökuman istenebilir.Evrak listesi randevu alınırken belirtiliyor.
Konsolosluk vize ücretini başvuru sırasında nakit olarak almaktadır. Şahsi başvurularınızda yanınızda nakit para bulundurmanızı ve konsoloslukların vize ücreti için güncel bilgiyi başvurunuzdan önce öğrenmenizi tavsiye ederiz.

 

 Ticari Vize

  1. 1 adet vize başvuru formu eksiksiz olarak Belçika resmi dillerinden birisinde veya İngilizce olarak doldurulmalıdır.Vize talep formundaki bütün sorular açık ve okunaklı bir şekilde cevaplanmalıdır, tarih ve imza unutulmamalıdır. (Başvuru formu ücretsiz olarak VAC – Visa Application Center, Vize Başvuru Merkezi’nden temin edilebilir veya